Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Łańcuchy śniegowe na koła

( ilość produktów: 43 )

Nie każdy kierowca jest świadomy tego, że polskie przepisy drogowe nakładają na kierujących obowiązek posiadania w wyposażeniu pojazdu łańcuchów śniegowych w czasie warunków zimowych. W niektórych krajach europejskich obowiązek ten spoczywa na kierowcach przez cały rok. Przepis ten warto znać szczególnie w przypadku wyjazdu na ferie zimowe w góry. Zimą warunki drogowe w górach mogą być krytyczne, a kierowcy, by zachować bezpieczeństwo, muszą założyć łańcuchy na koła.

Łańcuchy śniegowe w sklepie MotoAutko

W trosce o wszystkich kierowców, którzy muszą zmierzyć się z zimowymi warunkami na drogach oferujemy szeroki wybór łańcuchów śniegowych. Wszystkie łańcuchy, jakie znajdziesz w naszym sklepie to wysokiej jakości, certyfikowane produkty, na które obowiązuje gwarancja. Łańcuchy sprzedawane w naszym sklepie zapewniają poprawę przyczepności na jezdniach zaśnieżonych i oblodzonych, a także na wzniesieniach.W sklepie MotoAutko znajdziesz łańcuchy śniegowe pasujące do opon o różnym profilu i szerokości, a także do felg o różnych rozmiarów felg. Miłośnicy aluminiowych felg znajda u nas modele, które ograniczają kontakt łańcucha z felgą w celu uniknięcia zarysowań. Sprzedajemy łańcuchy uznanych producentów, jak choćby Maggigroup, Weissenfels czy Taurus.

Jak dobrać łańcuchy śniegowe?

Po pierwsze należy sprawdzić, czy producent samochodu nie zabrania zakładania opon na koła. Zależy to od rozmiaru i profilu opon, a także ilości dostępnego miejsca między oponą a nadkolem oraz oponą a elementami zawieszenia. Lista modeli samochodów, których producenci zabraniają stosowania łańcuchów śniegowych jest dość długa, dlatego każdy, kto myśli o zakupie tego rodzaju ochrony, powinien zorientować się, jakie są zalecenia producenckie co konkretnego modelu auta.

Łańcuchy śniegowe zakładamy na wszystkie koła, na które przenoszony jest napęd. Jeśli zatem Twoje auto ma stały napęd 4×4, wówczas musisz założyć łańcuchy na cztery koła. W przypadku napędu na przód lub tył, w zupełności wystarczy wyposażyć w nie koła na napędzanej osi.Łańcuchy śniegowe dobieramy, uwzględniając rozmiar i profil opon oraz średnicę felgi. Szczególną uwagę na te parametry należy zwrócić, jeśli opony w samochodzie były już wymieniane. Najlepiej zatem stosować się do zaleceń producenta samochodu lub skorzystać z dostępnych katalogów. Wielu producentów łańcuchów na koła zaleca przeprowadzenie próbnego montażu – ma on na celu sprawdzenie, czy łańcuch jest odpowiednio dopasowany do opony oraz nabrania wprawy w ich zakładaniu.Użytkownicy łańcuchów powinni pamiętać, że po ich założeniu nie można zmieniać ciśnienia powietrza w oponach.

Łańcuchy śniegowe tekstylne

W sklepie MotoAutko oferujemy również łańcuchy śniegowe tekstylne, które inaczej są nazywane skarpetami śniegowymi. Wykonane są one ze specjalnych materiałów zwiększających przyczepność w czasie ekstremalnych warunków drogowych. Jest to dobra alternatywa dla kierowców, którzy ze względu na zakaz producenta nie mogą założyć na koła stalowych łańcuchów. Łańcuchy śniegowe tekstylne mają zaledwie kilka milimetrów grubości, dzięki temu nie wpływają w żadne sposób na systemy bezpieczeństwa, takie jak ABS czy ESP. Ponadto nie posiadają one usztywnianych elementów, które w przypadku zerwania mogłyby uszkodzić nadkole lub elementy zawieszenia.

pixel