Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Podnośniki samochodowe

( ilość produktów: 8 )

Podnośniki samochodowe należą do pakietu podstawowego oprzyrządowania, jaki znaleźć można w każdym samochodzie. Funkcja podnośnika jest prosta i nieskomplikowana: jego zadaniem jest podniesienie pudła pojazdu ponad poziom jezdny, dzięki czemu możliwa staje się na przykład wymiana koła. Zaawansowane podnośniki charakteryzują się dużym udźwigiem, dzięki czemu możliwe jest podniesienie całego pojazdu na niebotyczny poziom. Tego typu urządzenia spotkać można przede wszystkim w profesjonalnych warsztatach samochodowych.

W każdym pojeździe znajduje się natomiast podnośnik samochodowy, który używany jest przede wszystkim w sytuacjach awaryjnych. Dzięki niemu możliwa jest szybka i sprawna wymiana zepsutych podzespołów samochodowych. Warto zatem, by podnośnik cechował się należytą jakością wykonania, dzięki której jego właściwości użytkowe pozostaną bez zarzutu w każdym momencie.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru podnośnika samochodowego?

Podnośnik samochodowy powinien charakteryzować się płynnym i niezawodnym działaniem. W przypadku niskiej jego jakości, cały samochód może ulec znacznym uszkodzeniom wskutek potencjalnego ryzyka spadnięcia z lewarka. Z tego powodu najtańsze podnośniki mechaniczne należy raczej omijać szerokim łukiem: ich udźwig może być niższy, niż parametry podane przez producenta. Tanie, niskiej jakości podnośniki samochodowe znajdują zastosowanie jedynie przy naprawach samochodów cechujących się bardzo niską masą własną (tak jest w przypadku na przykład tak zwanych samochodów miejskich). Równie ważne jest przeznaczenie pojazdu. Długie, ciężkie i masywne samochody (na przykład auta dostawcze) wymagać będą specjalistycznego podnośnika, którego udźwig przekraczać będzie 2 tony.

Podnośnik samochodowy dopasowany do wagi pojazdu

Z tego względu do dużych samochodów polecany jest podnośnik typu „żaba”, którego obsługa jest wygodna niezależnie od unoszonego ciężaru. Można również zdecydować się na podnośnik hydrauliczny typu butelkowego. Tego typu sprzęt cechuje wyższa wytrzymałość od standardowych podnośników trapezowych, które wchodzą w skład wyposażenia samochodów osobowych – i zazwyczaj wystarczają do większości standardowych napraw. Obsługa podnośnika trapezowego jest jednak stosunkowo mało wygodna, dlatego też w przypadku gdy często naprawiamy lub modyfikujemy elementy nadwozia, warto będzie się wyposażyć w osprzętowanie, które zapewni należyty komfort użytkowania podczas wszelkich prac wokół pojazdu.

Zapraszamy do kontaktu!

W przypadku jakichkolwiek pytań, które dotyczyć mogą zarówno specyfikacji technicznej podnośników samochodowych, jak również ich dostępności w magazynach, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu ze sklepem Motoautko. Nasi konsultanci z przyjemnością udzielą niezbędnych porad, rozwieją wszelkie wątpliwości, a także doradzą w kwestii doboru najodpowiedniejszego osprzętowania. Formularz kontaktowy dostępny jest w dolnym rogu naszej witryny internetowej. Zapraszamy do kontaktu i życzymy udanych zakupów!

pixel