Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Bagażniki rowerowe na dach

( ilość produktów: 147 )

Jeśli jazda na rowerze jest twoją pasją, a urlopu nie wyobrażasz sobie bez choćby niewielkiej dawki sportu uprawianego na twoim jednośladzie, bagażnik rowerowy na dach stanowić musi niezbędne wyposażenie twojego auta. Każdy zmotoryzowany cyklista powinien koniecznie przemyśleć inwestycję w tego typu sprzęt – również ci, którzy nigdy nie ruszali w trasę z rowerem na dachu. Korzyści z posiadania takiego rozwiązania docenią również ci, którzy ruszają w rodzinny wypad na dłuższy czas. W naszej ofercie posiadamy wyłącznie wysokiej jakości produkty pochodzące od renomowanych producentów. Wśród współpracujących z nami marek znajdują się m. in. Thule, Inter-Pack, Mont Blanc i wiele innych firm, których doświadczenie gwarantuje pełną satysfakcję użytkowania.

Łatwy montaż

Przed zakupem uchwytów rowerowych na dach pamiętaj, że niezbędne będzie w tym przypadku posiadanie bagażnika (kosza) bazowego. Przymocowanie roweru na dachu odbywa się poprzez zamontowanie uchwytów na obecnym już bagażniku. Tego rodzaju montaż jest zatem doskonałym rozwiązaniem dla tych kierowców, którzy na dachu swojego auta mają już zamontowany praktyczny bagażnik samochodowy. Z jednej strony tego typu ekwipunek pozwala oszczędzać pieniądze – jest bowiem dużo tańszy niż rozwiązania pozwalające na przewóz rowerów na haku. Z drugiej zaś jest rozwiązaniem nieskomplikowanym i łatwym w montażu: wystarczy tylko przymocować nowe uchwyty na rower do obecnego już osprzętu. Często nawet zdarza się, że tego typu wyposażenie nie wymaga do montażu żadnych narzędzi, co przydatne może być zwłaszcza podczas podróży, kiedy nie mamy pod ręką odpowiednich narzędzi, a chcemy na jakiś czas zmienić charakterystykę naszego auta.

Bagażniki rowerowe na dach – odpowiednio do przeznaczenia

O czym należy pamiętać, dobierając uchwyty rowerowe na dach? Przede wszystkim pomyśl o tym, na jak długich trasach będzie on używany. Jeśli planujesz bardziej czaso- i trasochłonny wyjazd – lepiej będzie zdecydować się na bagażnik montowany na haku. Jeśli jednak przed tobą krótka podróż, a jednoślad zamierzasz przewieźć na stosunkowo niewielką odległość i dodatkowo przy tym posiadasz już bagażnik bazowy – śmiało wybierz prezentowane poniżej rozwiązania na górną część auta. Uchwyty rowerowe na dach skutecznie zabezpieczą twój rower, ale nie są polecane na dłuższe trasy przede wszystkim ze względu na zwiększanie poziomu hałasu wewnątrz auta i zmniejszenie jego stabilności. W niewielkim stopniu zwiększają też zużycie paliwa poprzez pogorszenie właściwości aerodynamicznych auta.

Specyfikacja uchwytu: koło czy widelec?

Przy wyborze bagażnika rowerowego na dach zastanów się również, czy priorytetem jest dla ciebie jak komfort panujący w środku auta, czy też może wygoda montowania roweru na dachu. Uchwyty mocujące rower poprzez trzymanie jego widelca gwarantują lepszą stabilność i pewność chwytu mniejszy poziom wibracji auta i, co za tym idzie, zmniejszenie oporów powietrza. Wymagają jednak demontażu przedniego koła przed każdym użytkowaniem. Ten problem odpada przy wyborze ergonomicznych uchwytów chwytających koła roweru, jednak takie rozwiązanie zmniejsza komfort panujący w środku auta wskutek podniesienia poziomu hałasu. Szeroki wybór bagażników rowerowych na dach znajdziesz powyżej.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz internetowy znajdujący się przy każdej ofercie.

pixel