Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Półpokrowce na samochód

( ilość produktów: 9 )

Jeśli nie przechowujesz swojego auta w garażu, jest ono narażone na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Dla wszystkich kierowców, którzy nie mają możliwości korzystania z zamkniętego garażu, idealnym rozwiązaniem są półpokrowce na samochód. Nakładane od góry na karoserię chronią auto przed szkodliwymi działaniami pogody i środowiska.

Przed czym chronią półpokrowce na samochód?

Zimą na samochodach osadza się szron. Zmusza to kierowców do uciążliwego zeskrobywania go z szyb, lusterek i reflektorów. Ponadto mróz może również powodować zamarzanie zamków, co niekiedy znacząco opóźnia wyjazd do pracy. Wtedy niezbędne jest korzystanie z różnych odmrażaczy w aerozolach lub sprejach. Półpokrowce na samochód pozwalają uniknąć wszystkich tych niedogodności. Są wykonane z trudnoprzemakalnych materiałów, które są odporne na niskie temperatury, dzięki czemu nie przymarzają do karoserii, chronią auto przed osadzeniem się szronu oraz marznącym deszczem. Są na tyle głębokie, że przykrywają również zamki i klamki. Jeśli nie potrzebujesz zasłaniać całego auta, do ochrony przedniej szyby przed działaniem mrozu wystarczą maty antyszronoweLatem niegarażowane auta są wystawione na szkodliwe działanie promieni UV, które powoduje, że lakier traci swój połysk i łuszczy się. Powszechnie znany jest również problem nadmiernego nagrzewania się wnętrza pojazdu – gorąca kierownica oraz zbyt nagrzane fotele mogą źle wpłynąć na bezpieczeństwo jazdy.Pokrowce na samochód izolują nadmierną ilość promieni słonecznych. Dzięki temu wnętrze auta nie nagrzewa się zbyt mocno.Warunki atmosferyczne to nie wszystkie zagrożenia, jakie czekają na karoserię. Lakier mogą uszkadzać także ptasie odchody, ślady po owadach, soki z drzew i pyłki kwiatów. Te ostatnie są ponadto klejące i trudne do zmycia. Pokrowce na samochód chronią zatem auto o każdej porze roku.

Do jakich aut się nadają?

W ofercie sklepu MotoAutko znajdziesz półpokrowce samochodowe, które pasują do każdego typu nadwozia – dostępne są u nas półpokrowce do sedanów, hatchbacków, SUV-ów oraz vanów. W zależności od rozmiarów Twojego pojazdu oferujemy różne rozmiary, które szczelnie przykryją szczególnie narażone na działanie pogody części auta.

Łatwe w użyciu i przechowywaniu

Półpokrowce na samochód można bez problemów zakładać samemu. Wystarczy narzucić plandekę na auto i naciągnąć ją, przyczepiając linki z haczykami do felg oraz dolnych krawędzi samochodu i tylnego zderzaka. Liczba zaczepów wystarcza, by uchronić pokrowiec przed zerwaniem go przez wiatr.Złożony półpokrowiec zajmuje bardzo mało miejsca. Z łatwością zmieścisz go w nawet pod swoim fotelem.

Dlaczego warto kupić półpokrowiec na samochód?

Oprócz wspomnianego wcześniej uciążliwego skrobania szyb i chronienia zamków przed zamarzaniem, warto pomyśleć o kondycji lakieru. Usługi lakiernicze potrafią sporo kosztować, a samochód, który był poddawany takim pracom, od razu traci na wartości, co z pewnością odczujesz w przypadku jego odsprzedaży.

pixel