Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wycieraczki samochodowe

( ilość produktów: 413 )

Wycieraczki samochodowe to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego auta. Odpowiedzialne za równomierne i skuteczne odprowadzanie nadmiaru wody z gładkich powierzchni szklanych, wycieraczki wydatnie wpływają na bezpieczeństwo jazdy podczas nawet największych ulew. Oczywiście w przypadku deszczu należy pamiętać również o standardowych środkach zaradczych, takich jak ograniczona prędkość na drodze i zachowanie szczególnej ostrożności. Główne zadanie wycieraczek polega jednak na poprawianiu i tak już zepsutej widoczności zza szyby, zatem prawidłowe działanie tego rodzaju oprzyrządowania jest kluczowe na drodze do zachowania należytego bezpieczeństwa.

Kiedy wycieraczki nadają się do wymiany?

Wycieraczki samochodowe nadają się do wymiany zawsze wtedy, gdy nie są w stanie należycie spełniać swojego zadania. Pierwszym objawem zużywania się wycieraczki jest pozostawianie przez nią smug na szybie, a zatem nienależyte odprowadzanie nadmiaru wody. Następnie pióra wycieraczek mogą zacząć „skakać” po szybie, przez co płynne przesuwanie ich po szklanej powierzchni staje się niemożliwe. W takim wypadku należy uprzednio sprawdzić, czy może mocowanie ramion wycieraczek nie uległo obluzowaniu – „skakanie” powodować mogą bowiem luzy w strukturze urządzeń montujących.

Jak dbać o wycieraczki samochodowe?

Wycieraczki samochodowe są jednym z tych elementów wyposażenia każdego samochodu, który nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Należy jednak pamiętać o tym, by okna naszego pojazdu były możliwie czyste. Mikrodrobiny kurzu i pyłów obecne na brudnych powierzchniach potrafią bowiem skutecznie przyspieszyć zużywanie się gumy, którą powleczone jest pióro wycieraczki. Szkodliwe może być również popularne w zimie skrobanie szyb – pozostały na szkle szron może bezpowrotnie uszkodzić gumę na wycieraczce. W takim wypadku polecane jest stosowanie odmrażaczy do szyb. W połączeniu ze standardowym ciepłym nawiewem pochodzącym z wentylacji pojazdu takie działania będą w stanie skutecznie „odmrozić” szyby, a jednocześnie nie uszkodzą wycieraczek w takim stopniu, co standardowa skrobaczka.

Dlaczego warto stosować pokrowce na wycieraczki?

Również „zmrożona” wycieraczka może zostać uszkodzona poprzez tarcie po oszronionej powierzchni. W takim przypadku warto zastosować pokrowce na wycieraczki, które skutecznie ochronią osprzętowanie przed szkodliwym działaniem mrozu, śniegu i szronu. Wykonane z wytrzymałych tworzyw sztucznych, pokrowce na wycieraczki zapobiegają przymarzaniu ramion do szklanych powierzchni, a także chronią przed oszronieniem, którego skutkiem może być również pękanie gumy wycieraczek.

Zapraszamy do kontaktu!

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, które dotyczyć mogą zarówno specyfikacji sprzętowej danych wycieraczek samochodowych, jak również ich ewentualnej dostępności w magazynie, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym sklepem! Konsultanci z przyjemnością rozwieją wszelkie wątpliwości, a także doradzą w kwestii wyboru odpowiedniego osprzętowania. Zapraszamy do zakupów!

pixel