Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Uchwyty narciarskie na belki

( ilość produktów: 27 )

Jak zabrać ze sobą narty na wyjazd w góry w czasie ferii zimowych? To pytanie może zastanawiać każdego, kto, planując wyjazd na stok, zastanawia się nie tylko nad formą zabezpieczenia swojego sprzętu, ale w ogóle nad formą transportu w góry. Najbardziej docelowym środkiem transportu jest oczywiście samochód, którym bez konieczności uciążliwego przesiadania się dojedziesz bezpośrednio do miejsca zimowego pobytu. Jeśli dodatkowo wyposażysz pojazd w uchwyt na narty na belki, bezpiecznie zabierzesz ze sobą sprzęt narciarski całej rodziny.

Uchwyt na narty na belki – dla kogo okaże się najlepszy?

Bagażnik bazowy w formie poprzecznych belek daje duże możliwości transportu, bowiem umożliwia montaż takich akcesoriów jak boxy dachowe, uchwyty rowerowe, uchwyty na narty i deski snowboardowe czy akcesoria do przewozu sprzętu do spotów wodnych. Jeśli na dachu Twojego samochodu zostały fabrycznie zamontowane relingi, wówczas wystarczy zaopatrzyć go w bagażnik bazowy, który daje ogromne możliwości transportu wszystkiego, co jest potrzebna na letnich lub zimowych wakacjach. Jeśli zatem posiadasz dach z relingami, wtedy uchwyt na narty na belki okaże się najlepszym i najbardziej ekonomicznym wyborem.

Co jeśli relingów nie ma?

Brak relingów nie oznacza, że nie zabierzesz ze sobą nart na ferie. Producenci oferują wiele innych rozwiązań:

  • uchwyt nart na koło – czyli rozwiązanie dla właścicieli większych aut, które na tylnej klapie mają zawieszone koło zapasowe,
  • uchwyt nart na hak – uniwersalne rozwiązanie, które pasuje do większości pojazdów, jednak wymaga obecności haka holowniczego,
  • uchwyt nart magnetyczny – najbardziej uniwersalne rozwiązanie, które pasuje do auta z każdym dachem, bowiem uchwyty mocuje się na magnes – nie wszyscy kierowcy chcą jednak, by dodatkowe akcesoria miały bezpośredni kontakt z lakierem.

O czym pamiętać, wybierając uchwyt nart na belki?

Najważniejszym kryterium wyboru uchwytów narciarskich na belki jest oczywiście kompatybilność z bagażnikiem bazowym. Wybierając swoje uchwyty sprawdź:

  • czy elementy mocujące pasują do przekroju Twoich belek,
  • czy rodzaje mocowań są kompatybilne z Twoimi belkami,
  • do belek z jakiego materiału pasują uchwyty.

Ważne jest również wybranie takiego uchwytu, który będzie odpowiadał rodzajowi nart, na których jeździsz.

Uchwyty na narty na belki w sklepie Motoautko.pl

W ofercie naszego sklepu znajdziesz uchwyty na narty pochodzące od najlepszych producentów tego typu sprzętu. Wśród nich znajdziesz takich producentów jak Thule, Fabbri, Menabo czy Amos-bis.

Zalety uchwytów narciarskich na belki

Uchwyty narciarskie na belki to rozwiązanie dla wszystkich kierowców, którzy ze względu na rodzaj auta lub jego wyposażenie nie mogą używać uchwytów na hak lub koło. Uchwyty te mają również przewagę nad uchwytami magnetycznymi, która polega na tym, że nie mają one bezpośredniego kontaktu z karoserią, przez co nie istnieje ryzyko uszkodzenia lakieru. Dodatkowym atutem jest oczywiście również cena, która ze względu na rozmiar oraz złożoność produktów jest niższa niż w przypadku uchwytów na koło lub hak.

pixel