Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Boxy dachowe

( ilość produktów: 114 )

Boxy dachowe to niemal idealne rozwiązanie transportowe podczas podróży. Wybierając się w trasę, zazwyczaj zabieramy pokaźny bagaż, który może wpłynąć na komfort jazdy wszystkich pasażerów. Wyzwaniem stają się szczególnie wyjazdy wakacyjne – trzeba wtedy wyposażyć auto w dodatkowy bagażnik, który pomieści wszystkie potrzebne walizki i torby.  Na jaki bagażnik się zdecydować?

Boxy dachowe to bardzo dobry wybór, jeśli chcemy znacznie zwiększyć przestrzeń ładunkowąBagażniki samochodowe na dach dostępne są z pojemnościami dostosowanymi do naszych potrzeb oraz wielkości samochodu. Najmniejsze modele oferują 300 litrową, dodatkową przestrzeń do załadunku, a w największych zmieścimy ponad 600 litrów.

Zakup bagażnika dachowego należy przemyśleć

Wybierając boxy dachowe, oprócz pojemności, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim należy sprawdzić rozmiary dachu, ponieważ bagażniki na dach dostępne są w długościach od 110 cm do 235 cm. Istotna może okazać się również wysokość boxu dachowego – przy większych samochodach zapewne spotkamy się z problemem w momencie próby przedostania się pod niższymi podjazdami, mostami czy tunelami.  Dlatego też w asortymencie posiadamy bagażniki o wysokości w przedziale 28-45 cm. Kupując bagażnik dachowy, podejmujemy decyzję na długie lata, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka funkcjonalności. Boxy dachowe w zależności od modelu mogą otwierać się jedno- i dwustronnie oraz posiadać różne struktury: karbonową, kevlarową, matową lub połyskliwą. Długość gwarancji zależy od standardu boxu i waha się od 1 roku do nawet 6 lat. Najmniejsze modele można zakupić w naszym sklepie już od 399 złotych.

Który box dachowy wybrać?

Na samochodzie możemy zamontować bagażnik na dach dowolnego rodzaju, jeśli tylko będziemy przestrzegać lokalnych przepisów drogowych. Samochody wyposażone w autoboxy nie powinny - ze względów bezpieczeństwa – przekraczać prędkości 130 km/h (pojazd jest wtedy m.in. bardziej wrażliwy na nacisk bocznego wiatru). Sprawdzając boxy dachowe, należy zwrócić uwagę na rodzaj transportowanego ładunku – dla standardowych bagaży sprawdzą się szersze, ale za to krótsze boxy, a np. w przypadku przewożenia nart należy pomyśleć o dodatkowych centymetrach na długości. W asortymencie posiadamy boxy dachowe montowane na bagażniku dachowym z linii m.in. Thule i Taurus.

pixel