Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Lusterka samochodowe

( ilość produktów: 1 )

Każdy samochód musi być wyposażony przynajmniej w lusterko wsteczne oraz dwa lusterka zewnętrzne samochodowe boczne. Istnieją jednak dodatkowe rodzaje lusterek samochodowych, które w znaczny sposób poprawiają bezpieczeństwo jazdy, a do niektórych typów pojazdów są wręcz wymagane przepisami. Zarówno obowiązkowe, jak i dodatkowe lusterka samochodowe wewnętrzne i zewnętrzne znajdziesz w ofercie sklepu Motoautko.

Lusterka wsteczne samochodowe

Lusterko wsteczne to obowiązkowe wyposażenie pojazdów osobowych. Jego zadaniem jest umożliwienie obserwacji przez tylną szybę uczestników ruchu oraz drogi, które znajdują się z tyłu pojazdu. To właśnie z lusterka wstecznego najczęściej korzystamy, cofając. W samochodzie może jednak przydać się dodatkowe lusterko wsteczne. Pozwoli Ci ono obserwować podróżujące na tylnych siedzeniach dzieci, które w trakcie jazdy autem wymagają szczególnej troski. Regulowany kąt patrzenia pozwoli Ci obserwować w lusterkach wstecznych samochodowych całe tylne siedzenie, dzięki czemu możesz mieć na oku wszystkie dzieci podróżujące z Tobą autem. Dodatkowe lusterka wsteczne są potrzebne również w samochodach ośrodków szkolenia kierowców. Instruktor musi bowiem mieć takim sam przegląd drogi jak prowadzący pojazd kursant.

Lusterka na tylną kanapę

Ten typ lusterek samochodowych wewnętrznych ułatwia obserwowanie dzieci podróżujących w fotelikach tyłem do kierunku jazdy. Montuje się je na zagłówkach tylnych siedzeń. Lusterka te rzucają obraz na lusterko wsteczne, dzięki czemu obserwacja malucha nie wymaga odwracania się, przez co ryzyko utraty panowania nad kierownica jest zminimalizowane.

Lusterka do holowania

Lusterek zewnętrznych samochodowych używamy do obserwowania uczestników ruchu oraz drogi z tyłu. Jednak kąt widzenia fabrycznych lusterek nie zawsze spełnia oczekiwania kierowców, szczególnie w przypadku wykonywania takich manewrów jak holowanie innych pojazdów. W ofercie naszego sklepu znajdziesz lusterka boczne, które zwiększają pole widzenia na pojazdy lub przyczepy, które holujesz. By powiększyć swoje pole widzenia z tyłu wystarczy nasunąć lusterka do holowania na lusterka boczne.

Lusterka do martwego pola

Zmiana pasa ruchu w mieście lub na autostradzie wymaga od kierowcy zachowania szczególnej ostrożności, bowiem musi on uważać, by nie wymusić pierwszeństwa na pojeździe poruszającym się po danym pasie, gdyż może to spowodować niebezpieczne kolizje lub wypadki. Manewru tego nie ułatwiają tzw. martwe pola, czyli odcinki drogi niewidoczne w lusterku. W naszej ofercie znajdziesz specjalne nakładki naklejane na lusterka boczne, w których zobaczysz pojazdy poruszające się pod odcinku drogi niewidocznym w lusterku.

Lusterka do nauki jazdy

Instruktorzy jazdy muszą mieć możliwość spoglądania nie tylko w lusterko wsteczne, ale również w lusterka boczne. Dlatego każdy pojazd do nauki jazdy jest wyposażony w dodatkowe lusterka dla instruktorów. Lusterka boczne, jakich używają szkoły nauki jazdy, znajdziesz w ofercie sklepu Motoautko. Posiadają one specjalny system montażowy, który pozwoli Ci na zamontowanie ich na fabrycznych lusterkach bocznych.

pixel